Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie to znane już od 19 lat wydarzenie, cieszące się wielkim powodzeniem wśród piwowarów domowych z całej Polski, ale też i wielbicieli dobrego piwa, niekoniecznie je warzących. Od 2010 roku, dzięki owocnej współpracy z Centrum Kultury Zamek Warsztaty stały się częścią Festiwalu Dobrego Piwa, który powstał początkowo jako pomysł lekkiego poszerzenia strefy Warsztatów o stoiska browarów „niedomowych”. W podziemiach Zamku w Leśnicy spotykali się domowi piwowarzy, w salach zamkowych odbywały się wykłady i Konkurs Piw Domowych. W plenerach Zamku i przylegającym do niego pięknego parku równolegle odbywał się właśnie tytułowy Festiwal.

W roku 2014 razem z Festiwalem Warsztaty zmieniły lokalizację – od tego czasu spotkamy się na esplanadzie wrocławskiego Stadionu Miejskiego. W ramach Warsztatów zazwyczaj odbywa się Wrocławski Konkurs Piw Domowych, a w strefie Warsztatów w soboty festiwalowe spotykają się cały czas piwowarzy domowi.

W roku 2023, 27 maja, 0 13:00 również zapraszamy piwowarów domowych na spotkanie, wymianę doświadczeń i wzajemne podziwianie swoich wyrobów domowych 🙂 Warunkiem uczestnictwa – i otrzymania okolicznościowego t’shirta – będzie jak zwykle zaopatrzenie się w 5 l swojego piwa domowego. Link do zapisów – klik!